SJSL tiedote

Vesijettien SM sarjan 2021 lopputulokset

Vesijettien neljän SM-osakilpailun mittainen kilpailukausi päättyi lauantaina.

Suomen JetSport Liitto onnittelee kaikkia SM-mitalisteja ja kiittää kaikkia kaudella sarjaan osallistuneita kilpailijoita sekä heidän tukijoukkojaan kuluneesta kaudesta.

SM-pisteet kilpailuluokittain

SKI BEGINNERS  
SijoitusPISTEET
1JamiNumminenFIN180
2OlliLavikainenFIN170
3ArtoJärvenpääFIN158
4JuhoVirmakoskiFIN144
5MarlonTiikEST144
6JaniKarttialaFIN122
7SiiriSalonenFIN118
8JohnVirkkiFIN82
9HenriKoppasEST72
10Harri VirkkunenEST47
11AhtoHallikmaEST38
12HenryHeininenFIN36
13OlliSalonenFIN26
14NinaLavikainenFIN14
15TimoKangastieFIN13
SPARK BEGINNERS  
sijoitusPISTEET
1ReettaRintanenFIN186
2HelgaMolanderFIN171
3JuliaAlanenFIN159
4MattiKorpelaFIN115
5KarlKeskulaEST86
6HenriKoppasEST72
7CarmenRoosmaaEST60
8OotKaroEST49
9Marek LaanistoEST40
10RaikoVidevikEST40
11JaakkoHataraFIN35
12RistoÖitmetsEST20
13EsaPolvinenFIN16
SPARK LADY CUP  
sijoitusPISTEET
1AadaTileniusFIN212
2ReettaRintanenFIN197
3HelgaMolanderFIN172
4JuliaAlanenFIN161
5CarmenRoosmaaEST103
6AnnemarieRandlaEST56
7Miia CarolinÖiemetsEST42
8KätlinTikerpeEST41
9KälinaSarvEST39
SM SKI GP 3   
SijoitusSM PISTEET
1SeveriSalonenFIN204
2TomiMannonenFIN191
3KapoHataraFIN152
4HeikkiHuuskoFIN122
5MikkoVirtanenFIN119
6LeeviPutkinenFIN111
7RamiKoivuniemiFIN108
8PietiPuhakkaFIN92
9LeifNymanFIN80
10MartenMänniEST72
11VilleParviainenFIN65
12MattiasReinaasEST62
13KertoKaseEST56
14Sten VillenthalEST52
15JuhoVirmakoskiFIN41
16EerikaKeinänenFIN33
17MarcusVidevikEST31
18VesaSalonenFIN24
SM Runabout GP2  
SijoitusSM PISTEET
1MikkoWikmanFIN217
2TimoKangastieFIN184
3AnssiViskariFIN178
4MarcusKeskülaEST72
5JyriHirvonenFIN60
6MarkoMaunulaFIN36
7KajCaloniusFIN16
8KapoHataraFIN15
9EsaPolvinenFIN0
SM SKI GP1   
SijoitusSM PISTEET
1SeveriSalonenFIN210
2KertoKaseEST173
3JanneVirtaFIN147
4MikkoWikmanFIN134
5JasmiinÜprausEST132
6TommyOlinFIN97
7TomiMannonenFIN95
8OlliLavikainenFIN86
9JerryOlinFIN80
10MarlonTiikEST79
11MartenMänniEST75
12KapoHataraFIN66
13RamiKoivuniemiFIN63
14MattiasReinaasEST56
15AnssiViskariFIN37
16PenttiKeinänenFIN33
17HenryHeininenFIN29
18ArtoJärvenpääFIN25
19Henry KiisaEST10
20HennLinthEST8
21JohnVirkkiFIN7
SM Runabout GP4    
SijoitusSM PISTEET
1AadaTileniusFIN207
2RamiTileniusFIN191
3NiclasAuvinenFIN167
4TommiMendolinFIN165
5TimoLehtonenFIN130
6HenryHeininenFIN97
7OskuOttelinFIN81
8KarlKeskulaEST59
9HenriKoppasEST58
10MargusKeskulaEST46
11KapoHataraFIN27
12PasiVuorelaFIN18
Ski GP 3.1 juniors    
SijoitusPISTEET
1TopiJärvenpääFIN25
SM SKI VINTAGE    
SijoitusSM PISTEET
1VesaSalonenFIN23,5
2SeveriSalonenFIN22,5
3MattiasReinaasEST21
SM TEAM ENDURANCE SKI  
1Maittu & Two Amigos (EST) 
2Wikman Racing 
3Team Henergy 
4Team Mörkölinja Nopeimmat 
5Team Afterski/Pursiseura 
6Tumppi Racing 
SM TEAM ENDURANCE RUNABOUT AVOIN
1Wikman Racing Team 
2Team Lothar 
3Mörkölinja Racing 
4Team Pomo 
5Mannonen Motorsport 
6Racing Team 887 
 
SM TEAM ENDURANCE RUNABOUT GP4
1Henergy Racing Team  
2Lakemotors 66
3Team Mela
4Laituriasennus JetSport 
5Team Pilkkihaalari 
SM Freestyle   
1 Pentti Keinänen 
2 Veli-Pekka Viitanen 
3 Joni Mustola 
SM Old School Freestyle  
1 Ile Ranta
2 Mikko Virtanen
3 Topi Järvenpää
4 Toni Hirvi